Sinu kodu mere piiril – Kodusadama kortermajad

Vahetult mere äärde kerkib BLRT ja Merko koostöös neli Kodusadama elu- ja ärihoonet, kokku 210 korteriga. Esimene, kõige merepoolsem maja valmib 2017. aasta lõpus.

Siinsed kodud kestavad nii esteetikas kui kvaliteedis. Tipptasemel arhitektuuri täiendavad kvaliteetsed ja keskkonnasõbralikud ehitus- ja viimistlusmaterjalid, nende hoonete väärtus püsib täna ja tulevikus.

Rohkem infot ja kõik vajalikud kontaktid on Kodusadama lehel.

Sadamalinnaku tulevik

Noblesseneri sadamalinnakus arendab BLRT koostöös erinevate partneritega lähiaastatel välja mitmekülgse elu-, äri- ja vaba aja keskkonna. Siia kerkivad tippklassi korterid ja äripinnad asuvad otse mere piiril jahisadamas.

Tulevikus saab sadamalinnakus kõik eluks vajalik olema mugavas lähenduses. Noblessneri sadamalinnak on hea elu- või töökoht mereäärset elustiili, piirkonna värvikat ajalugu ja kogukonnatunnet armastavatele inimestele. Noblessneris avatakse ka mitmed suurepärase köögiga restoranid ja kohvikud.

Noblessneri kompaktsus ja hoolikalt läbimõeldud arendus tagavad rahuliku ja perekeskse elukeskkonna. Siia on tulemas lastehoid, suur mänguväljak, kergliiklusteed ja palju muud.

Noblessneri sadamalinnak asub Kalamajas, Lennusadama kõrval. Arsenali keskus on väikese jalutuskäigu kaugusel.

1912. aastal hakati rajama Peeter Suure sõjasadamat. Selle juurde pidid kuuluma ka laevaehitustehased, millest üks rajatigi siia, Noblessnerisse.

Noblessnerile panid aluse kaks Skandinaavia taustaga Peterburi ettevõtjat – Nobeli preemia rajaja Alfred Nobeli vennapoeg Emanuel Nobel ja Gustav Lessner. Just nende nimedest kujunes ka tänase sadamalinnaku nimi Noblessner.

Laevaehitustehase asutamisleping ja põhikiri kinnitati 1913. aastal, mida võib pidada Noblessneri sünniajaks. Esimest allveelaeva hakati siin ehitama juba sama aasta lõpus kui hoonete ehitus alles käis.

Valmib Noblessneri südameks olev jalakäijatele mõeldud mereäärne keskväljak ja promenaad. Välja ehitatakse kergliiklusteed ja avatakse ligipääs Noblessnerisse Kalaranna tänavalt.

Noblessneri territooriumil asuvad tootmishooned lammutatakse ning Kodusadama korteriarenduse esimene etapp saab valmimis, alustatakse teise etapi ehitustöödega.

Valmib Noblessneri Jahtklubi hoone. Ajalooline Noblessneri Valukoda rekonstrueeritakse. Valmis saavad 3 ajaloolist, suursuguse paekiviarhitektuuriga ärihoonet.

Aastaks 2027 on Noblessneri sadamalinnak multifunktsionaalne elu-, äri- ja vabaajakeskkond. Kõik ajaloolised tööstushooned on rekonstrueeritud ja lisaks ehitatud uusi elu- ja ärihooneid.

Kokku on aastaks 2027 Noblessneris üle 500 korteri ja 60 000 ruutmeetrit äripinda. Noblessneri sadam ja jahtklubi on meresõprade hinnatud peatuspaik.

Noblessneris tegutsevad restoranid ja kohvikud ning siin toimub palju mitmesuguseid kultuurisündmusi.

Sadamalinnak on oma mereäärsele kogukonnale omase olustikuga tuntud paik, kus lõõgastuda ja nautida merele avatud linnaruumi, suurepäraseid vaateid ning maalilist jahisadamat.

Piirkond on hästi ligipääsetav nii jalgsi, kergliiklusteid pidi kui ka autoga. siin on paindlikud ja mugavad parkimisvõimalused.

Noblessnerikodusadam

2017. aasta lõpuks valmib Noblessneri Kodusadama arendusprojekti esimene hoone aadressiga Staapli 4, järgmised kolm maja valmivad 2019. aasta alguseks. 

Staapli 4 elu- ja ärihoone kerkib otse Noblessneri jahtsadama kõrvale, kõigest seitsme meetri kaugusele merest. Selle esimesel korrusel asuvad äripinnad ning kuuel järgmisel korrusel avarad ja hoolikalt planeeritud korterid.

Tutvu võimalustega Kodusadama lehel

Tallinna avamine merele on laiemaks teemaks olnud juba pea 20 aastat. Maakasutusfunktsioonide vahetumine on loonud Lääne-Euroopa kontekstis piisavalt haruldase võimaluse luua vanalinna ja mere vahele uus, elav linnaruum.

Kui Admiraliteedi basseini ümbrusesse on tekkimas peamiselt ärisuunitlusega keskkond, siis Noblessneri sadama naabruses, kuhu suurte laevade müra enam ei jõua, on ideaalsed tingimused mõnusa elukeskkonna tekkeks. Linn avaneb merele.

Kodusadam – see rahvusvahelise arhitektuurivõistluse töö märksõnaks valitud nimi saab siin nii otsese kui ka kaudse tähenduse.

Indrek Allmann
Indrek Allmann

Asukoht & ligipääs

Autoga pääseb otse Noblessneri sadamalinnakusse. Linnast tulles sõida Kalaranna tee või Soo tänava kaudu Tööstuse tänavale. Kalamaja pargi kõrvalt keera alla Peetri tänavale, see viib otse Noblessneri keskele. Auto saab parkida vahetult linnaväljaku kõrvale. Lisaks pääseb meie juurde mugavalt nii ühistranspordiga, jalgsi kui ka jalgrattaga.

Bussijaamast 5 km

  • Autoga/Taksoga: 10—12 minutit
  • Ühistranspordiga: Sõida bussiga nr 73 Noblessneri peatuseni. Viaduktilt läheb trepp alla otse Noblessnerisse.
Vaata asukohta kaardil

Lennujaamast 7 km

  • Autoga/Taksoga: 17 min
  • Ühistranspordiga: 42 min
Vaata asukohta kaardil

Kodusadama kontakt