Noblessneri sadam

Noblessneri jahisadam avati 2010. aastal, siin tegutsevad jahtklubi ja purjekool. Sadam mahutab kokku sada jahti pikkusega kuni 24 meetrit. Sadamas on tualett ja pesemisvõimalused, lisaks saab kasutada pesumasinat ja kuivatit. Lähitulevikus rekonstrueeritakse sadama lainemurdja ja lisatakse tankimise ning purgimise teenused.

Noblessneri Purjetamiskool NYCS alustas 2010. aastal, siin tegeletakse vabaaja-, noorte- ja võistluspurjetamisega. Koolis õpivad 7—18aastased lapsed ja noored, selle täiskasvanud liikmed (kanuusõitjatest purjetamise olümpiasportlasteni) kasutavad NYCS purjetamiskooli treeninguklubina. Latt on kõrgel: kooli üks tuntumaid kasvandikke on olümpiasportlane Ingrid Puusta.

Purjetamiskooli kontakt: Jaak Lukk
jaaklukk@gmail.com

See oli vist 2004 aasta, kui sattusin esimest korda Peetri Sadama territooriumile. Hetkega tekkis mul mingi äratundmine, et see on see. Mul on hea meel, et BLRT minu hullude ideedega kaasa tuli ja andis mulle vabad käed luua seal uus hingamine – jahisadam koos infrastruktuuriga, purjetamiskool ja kultuurisündmused ning äratada ellu Noblessneri nimi. Tore on olla millegi algataja ja looja ning näha kuidas see orgaaniliselt kasvama hakkab. Ma usun, et Noblessnerist saab üks täiuslikemaid elukeskkondi oma kultuurikihilisuses. See koht on võimas ja sellel on võimas tulevik.

Jaanus Tamme
Jaanus Tamme

Kohvikud & restoranid

Suvehooajal on Noblessneri sadamas valukoja kõrval seisvas hoones tegutsenud Café Noble. Seoses hoone peagi algava renoveerimisega on kohvik 2018. aasta suvehooajal suletud.

Vaata asukohta kaardil

Vernalia Kohvik

Kohvik Vernalia pakub maitsvaid koduseid toite taskukohaste hindadega. Iga päev on menüüs erinevad supid, praed, valik salateid, pirukaid ja magustoite, mida saab ka kaasa osta. Vernalias on avar saal 48 istekohaga, hubane atmosfäär ja sõbralik personal. Kohviku aadress on Tööstuse 48A.

Lahtiolekuajad:
E–R 09.00–17.00

+372 5553 9535
vernaliakohvik.ee

Vaata asukohta kaardil

Asukoht & ligipääs

Autoga pääseb otse Noblessneri sadamalinnakusse. Linnast tulles sõida Kalaranna tee või Soo tänava kaudu Tööstuse tänavale. Kalamaja pargi kõrvalt keera alla Peetri tänavale, see viib otse Noblessneri keskele. Auto saab parkida vahetult linnaväljaku kõrvale. Lisaks pääseb meie juurde mugavalt nii ühistranspordiga, jalgsi kui ka jalgrattaga.

Bussijaamast 5 km

  • Autoga/Taksoga: 10—12 minutit
  • Ühistranspordiga: Sõida bussiga nr 73 Noblessneri peatuseni. Viaduktilt läheb trepp alla otse Noblessnerisse.
Vaata asukohta kaardil

Lennujaamast 7 km

  • Autoga/Taksoga: 17 min
  • Ühistranspordiga: 42 min
Vaata asukohta kaardil

Jahtklubi kontakt