Noblessneri sadam

Noblessneri jahisadam avati 2010. aastal, siin tegutsevad jahtklubi ja purjekool. Sadam mahutab kokku sada jahti pikkusega kuni 24 meetrit. Sadamas on tualett ja pesemisvõimalused, lisaks saab kasutada pesumasinat ja kuivatit. Lähitulevikus rekonstrueeritakse sadama lainemurdja ja lisatakse tankimise ning purgimise teenused.

Noblessneri Purjetamiskool NYCS alustas 2010. aastal, siin tegeletakse vabaaja-, noorte- ja võistluspurjetamisega. Koolis õpivad 7—18aastased lapsed ja noored, selle täiskasvanud liikmed (kanuusõitjatest purjetamise olümpiasportlasteni) kasutavad NYCS purjetamiskooli treeninguklubina. Latt on kõrgel: kooli üks tuntumaid kasvandikke on olümpiasportlane Ingrid Puusta.

Purjetamiskooli kontakt: Jaak Lukk
jaaklukk@gmail.com

See oli vist 2004 aasta, kui sattusin esimest korda Peetri Sadama territooriumile. Hetkega tekkis mul mingi äratundmine, et see on see. Mul on hea meel, et BLRT minu hullude ideedega kaasa tuli ja andis mulle vabad käed luua seal uus hingamine – jahisadam koos infrastruktuuriga, purjetamiskool ja kultuurisündmused ning äratada ellu Noblessneri nimi. Tore on olla millegi algataja ja looja ning näha kuidas see orgaaniliselt kasvama hakkab. Ma usun, et Noblessnerist saab üks täiuslikemaid elukeskkondi oma kultuurikihilisuses. See koht on võimas ja sellel on võimas tulevik.

Jaanus Tamme
Jaanus Tamme

Kohvikud & restoranid

Patarei burger on burgerite gurmee-restoran Noblessneri sadamalinnakus, aadressil Staapli 3. Menüüs on põhirõhk burgeritel, kuid pakume ka erinevaid friikartuleid, salateid, mereande, snäkke ja magustoite. Kõik meie burgerid on tehtud hispaania söeahjus kus temperatuur on üle 250 C: see annab lihale eriti mahlka maitse. Iga päev uued lõunapkkumised, kui nälg ei näpista, tulge proovige meie merevaatega terrassil erinevaid jooke. Ka kiirtoit saab olla ka täisväärtuslik!

Rohkem infot siin

Põhjala pruulikoja restoran Põjala tap Room on suurepärase köögi ja rikkaliku joogivalikuga Ameeria stiilis söögikoht koos poe ja saunaga.

Aadress on Peetri 5, rohkem infot siin.

Restoran 180° By Matthias Diether on lummavate merevaadetega fine dining restoran ajaloolises Noblessneri sadamas. Avatud köök ja elegantne degustatsioonimenüü pakuvad toiduarmastajale lisaks maitseelamustele ka visuaalset naudingut.
Uuenduslikud kulinaarsed võtted toovad põnevalt esile nii kodumaise kui ka kaugelt toodud tooraine maitsesügavused. Rahvusvaheliste mõjutustega köögis on au sees ka klassikalised kombinatsioonid.

Restorani aadress on Staapli 4, rohkem infot nende kodulehel.

Vaata asukohta kaardil

Vernalia kohvik

Kohvik Vernalia pakub maitsvaid koduseid toite taskukohaste hindadega. Iga päev on menüüs erinevad supid, praed, salatid, pirukad ja magustoidud, mida saab ka kaasa osta. Vernalias on avar saal 48 istekohaga, hubane atmosfäär ja sõbralikud töötajad. Kohviku aadress on Tööstuse 48A.

Lahtiolekuajad:
E–R 09.00–17.00

+372 5553 9535
vernaliakohvik.ee

Vaata asukohta kaardil

Asukoht & ligipääs

Autoga pääseb otse Noblessneri sadamalinnakusse kas Tööstuse–Peetri või siis Kalaranna–Lennusadama–Allveelaeva tänava kaudu. Parkimisvõimalusi on mitmeid, neist üks kohe valukoja kõrval. Lisaks pääseb meie juurde mugavalt nii ühistranspordiga (buss nr 73), jalgsi kui ka jalgrattaga.

Bussijaamast 5 km

  • Autoga/Taksoga: 10—12 minutit
  • Ühistranspordiga: Sõida bussiga nr 73 Noblessneri peatuseni. Viaduktilt lаskuvad trepid Kalaranna tänava mõlemalt poolt otse Noblessnerisse.
Vaata asukohta kaardil

Lennujaamast 7 km

  • Autoga/Taksoga: 17 min
  • Ühistranspordiga: 42 min
Vaata asukohta kaardil

Jahtklubi kontakt