Kalamaja päevad jõuavad esmakordselt Noblessnerisse

Eeloleval nädalavahetusel toimuvad Kalamaja päevad jõuavad esimest korda ka Noblessnerisse. 21.-22. mail toimuvate Kalamaja päevade raames leiab Noblessneris tegevusi nii maal kui merel.

Noblessneri Arenduse juhatuse esimehe Ivar Piirsalu sõnul on Noblessneris ees aktiivne suvehooaeg. “Sadamalinnak ärkab suviti tõeliselt ellu. Ka sel hooajal avab siin uksed restoran Noble, suve jooksul on lisaks Kalamaja päevadele oodata veel teisigi põnevaid sündmusi. Piirkonnal seisab ees kiire areng,” rääkis Piirsalu. Kalamaja päevade näol on tegemist esimese tänavu Noblessneris toimuva suurüritusega.

Kõiki huvilisi oodatakse Kalamaja päevade raames Noblessneri avastusretkedele, mille käigus rullub osalejate ees lahti endise allveelaevaehitustehase värvikas ajalugu ja tulevik. Nii täiskasvanud kui ka lapsed on oodatud meresõitudele ajaloolise purjelaeva Kajsamoori ja aurik Katharinaga.

Noblessneri purjetamiskoolis toimuvad lastele põnevad õpitoad, kus harjutatakse meresõlmede tegemist, õpitakse meremärke ja lippe. Lastele räägitakse mereohutusest ja õpetatakse purje käsitlemist. Purjetamiskooli terrassil toimub väike merenodi laat.

Polygoni teater etendab mõlemal päeval kell 13.00 ja 14.00 katkendeid etendustest “Sild” ja “Olevused”. Noblessneris tegutsev Eesti Kunstiakadeemia sepikoda korraldab külastajatele meistriklasse, soovijatel on võimalik soetada sepiseid. Noblessneri valukoja vastas tegutseb hoovikohvikute allee ning vabaõhuraamatukogu, kus lõõgastuda ja mereõhku nautida.

Kalamaja päevade raames saab tutvuda Merko ja BLRT koostöös Noblessnerisse mere piirile kerkiva korteriarendusega ning uue Kalamaja Avatud Kooli rajamise plaanidega.

Noblessnerisse pääseb Kalamaja päevade raames nii Lennusadama territooriumilt, mööda Tööstuse tänavat kui ka läbi Kalamaja pargi, kus on avatud Noblessneri poolne värav. Kuna sündmuse ajal on parkimiskohtade hulk Noblessneris piiratud, palutakse külastajatel võimalusel tulla kas jalgsi või jalgrattaga.