Mereäärne kogukond

Noblessneri sadamalinnaku atmosfäär on eriline. Siin on merele avatud linnaruum, maalilised päikeseloojanguid,huvitav arhitektuur ja maailmatasemel kultuurisündmused.

Sadamalinnaku süda on jahisadam. Noblessneri purjekool ootab merele nii suuri kui ka väikesi meresõpru!

Noblessneri sadamalinnaku lähedal asuvad Lennusadam, Kalamaja ja vanalinn. Arsenali keskus on lühikese jalutuskäigu kaugusel.

Noblessner suvi 2018

NOBLESSNER SHIPYARD

20. aprill: Jazzkaare festivali suur kontsert-etendus „Saja Lugu
Sündmus, mis kirjutas end Eesti kultuuri ajalukku.

12.–13. mai: Scandi Lifestyle Weekend
Kaks päeva ja 1500 m2 elustiili: disaini, sisustust, aksessuaare, kunsti, riideid, head toitu, laste asju ja melu!

26. mai: ERKI Moeshow
Legendaarne ERKI Moeshow, mis toimub käesoleval aastal juba 31. korda, toob publikuni kollektsioonid nii Eestist kui ka Lätist, Leedust, Venemaalt ja Soomest. Olge valmis seisma silmitsi disainerite, modellide ja mis kõige tähtsam – iseendaga.

2. juuni: STANCEST’18
STANCEST on Eesti suurim stance autode kokkutulek ja näitus. 2018. aastal toome teieni 100 hoolega valitud autot ja suurima näituse senini. Kas lisaks Eesti, Soome, Läti, Leedu ja Venemaa külalistele lisandub veel mõni riik?
See on juba iseenesestmõistetav, et lisaks parimatele autodele on STANCESTil DJd, live esinemised, maitsev tänavatoit, meelelahutus ja ägedad koostööpartnerid.

11.–17. juuni: Tallinn Art Week
Juba kolmandat aastat järjest aset leidev Tallinn Art Week on sündmusterohke kunstifestival, mis koondab endas Eesti kunstimaastiku eredaimad pärlid ning võtab sellel aastal fookusesse inimese ja tehnoloogia keerulised suhtemustrid.

14. juuli: Disainitänav @ Tallinna Merepäevad 2018
Tallinna Merepäevade raames on Shipyardis koostöös Eesti Disainerite Liiduga avatud disainiturg – Eesti disainerite toodete suur suvine garage-müük.

NOBLESSNERI SADAMALINNAK

2.–3. juuni: Kalamaja Optimist 2018
Purjetamisvõistlusel on oodatud osalema kõik Optimist võistlejad, kes pole osalenud EJL karikasarjas. Avatud on traditsiooniline heategevuskohvik.

17. juuni: Noblessner LYS Cup 2018 heategevusregati lõpetamine ja autasustamine
Hiirelõks Sailing Team koostöös Noblessneri Jahtklubi purjekooliga korraldab kahepäevase regati Tallinna lahel, toetamaks NYCSi noorsurfari Raul Mihkel Antoni sõitu järgmise aasta talisurfi MM-ile Wisconsinis.

13.–14. juuli: Tallinna Merepäevad 2018
Tallinna Merepäevad on Eesti suurim mere- ja perepidu. Kontserdid, laevasõidud, mereparaad ja palju muud!
Noblessneris toimub suur muusika- ja tegevuste programm, lisaks kohal on Eesti parimad tänavagurmee tegijad. Noblessneri ja Kakumäe sadama vahel liigub meretakso. Esinevad Disco Tallinn ja Superstaari finalist Sissi, Meisterjaan, Jääboiler, Mick Pedaja, HU? ja Kadri Voorand trio! Lisaks lasteala ja batuudid, seiklusmängud, tänavagurmee, kalakohvik ning palju muud huvitavat.

Lähemalt saab kõigest lugeda siit.

4. august: IRONMAN TALLINN
Tallinn on KMD IRONMAN Kopenhaageni järel teine pealinn Euroopas, kus korraldatakse IRONMAN triatlon. Tallinnasse on oodata ca 12 000 osalejat ja huvilist üle maailma.
Võistlus algab 3,8 km ujumisdistantsiga Lennusadama juures, ujujad läbivad kaks korda Noblessneri akvatooriumi. Sellele järgneb kahes ringist koosnev rattadistants 180,2 km. Jooksumaraton 42,2 km koosneb neljast ringist ja finiš on Vabaduse väljakul. Info täieneb!

 

Kohvikud & restoranid

Suvehooajal on Noblessneri sadamas valukoja kõrval seisvas hoones tegutsenud Café Noble. Seoses hoone peagi algava renoveerimisega on kohvik 2018. aasta suvehooajal suletud.

Vaata asukohta kaardil

Vernalia Kohvik

Kohvik Vernalia pakub maitsvaid koduseid toite taskukohaste hindadega. Iga päev on menüüs erinevad supid, praed, valik salateid, pirukaid ja magustoite, mida saab ka kaasa osta. Vernalias on avar saal 48 istekohaga, hubane atmosfäär ja sõbralik personal. Kohviku aadress on Tööstuse 48A.

Lahtiolekuajad:
E–R 09.00–17.00

+372 5553 9535
vernaliakohvik.ee

Vaata asukohta kaardil

Noblessneri valukoda – akustiline meistriteos

 

Noblessneri valukoda on suurepärane näide tsaariaegsest tööstusarhitektuurist. Selle mastaapne, erakordse akustikaga ruum võimaldab korraldada väga erinevaid sündmusi. Noblessneri valukoda mahutab kuni 1000 külastajat.

Siin on võimalik korraldada nii kultuuriüritusi, auhinnagalasid, ettevõtete tähtpäevi kui ka teisi suursündmusi. Kui olete huvitatud valukojas sündmuste korraldamisest, võtke meiega ühendust.

Valukoja renoveerimine algab 2018. aasta jaanuaris.

Loe siit täpsemalt

Asukoht & ligipääs

Autoga pääseb otse Noblessneri sadamalinnakusse. Linnast tulles sõida Kalaranna tee või Soo tänava kaudu Tööstuse tänavale. Kalamaja pargi kõrvalt keera alla Peetri tänavale, see viib otse Noblessneri keskele. Auto saab parkida vahetult linnaväljaku kõrvale. Lisaks pääseb meie juurde mugavalt nii ühistranspordiga, jalgsi kui ka jalgrattaga.

Bussijaamast 5 km

  • Autoga/Taksoga: 10—12 minutit
  • Ühistranspordiga: Sõida bussiga nr 73 Noblessneri peatuseni. Viaduktilt läheb trepp alla otse Noblessnerisse.
Vaata asukohta kaardil

Lennujaamast 7 km

  • Autoga/Taksoga: 17 min
  • Ühistranspordiga: 42 min
Vaata asukohta kaardil