Mereäärne kogukond

Noblessneri sadamalinnaku atmosfäär on eriline. Siin on merele avatud linnaruum, maalilised päikeseloojanguid, huvitav arhitektuur ja maailmatasemel kultuurisündmused.

Sadamalinnaku süda on jahisadam. Noblessneri purjekool ootab merele nii suuri kui ka väikesi meresõpru!

Noblessneri sadamalinnaku lähedal asuvad Lennusadam, Kalamaja ja vanalinn. Arsenali keskus on lühikese jalutuskäigu kaugusel.

Noblessner suvi 2018

NOBLESSNER SHIPYARD

20. aprill: Jazzkaare festivali suur kontsert-etendus „Saja Lugu
Sündmus, mis kirjutas end Eesti kultuuri ajalukku.

12.–13. mai: Scandi Lifestyle Weekend
Kaks päeva ja 1500 m2 elustiili: disaini, sisustust, aksessuaare, kunsti, riideid, head toitu, laste asju ja melu!

26. mai: ERKI Moeshow
Legendaarne ERKI Moeshow, mis toimub käesoleval aastal juba 31. korda, toob publikuni kollektsioonid nii Eestist kui ka Lätist, Leedust, Venemaalt ja Soomest. Olge valmis seisma silmitsi disainerite, modellide ja mis kõige tähtsam – iseendaga.

2. juuni: STANCEST’18
STANCEST on Eesti suurim stance autode kokkutulek ja näitus. 2018. aastal toome teieni 100 hoolega valitud autot ja suurima näituse senini. Kas lisaks Eesti, Soome, Läti, Leedu ja Venemaa külalistele lisandub veel mõni riik?
See on juba iseenesestmõistetav, et lisaks parimatele autodele on STANCESTil DJd, live esinemised, maitsev tänavatoit, meelelahutus ja ägedad koostööpartnerid.

11.–17. juuni: Tallinn Art Week
Juba kolmandat aastat järjest aset leidev Tallinn Art Week on sündmusterohke kunstifestival, mis koondab endas Eesti kunstimaastiku eredaimad pärlid ning võtab sellel aastal fookusesse inimese ja tehnoloogia keerulised suhtemustrid.

14. juuli: Disainitänav @ Tallinna Merepäevad 2018
Tallinna Merepäevade raames on Shipyardis koostöös Eesti Disainerite Liiduga avatud disainiturg – Eesti disainerite toodete suur suvine garage-müük.

NOBLESSNERI SADAMALINNAK

2.–3. juuni: Kalamaja Optimist 2018
Purjetamisvõistlusel on oodatud osalema kõik Optimist võistlejad, kes pole osalenud EJL karikasarjas. Avatud on traditsiooniline heategevuskohvik.

17. juuni: Noblessner LYS Cup 2018 heategevusregati lõpetamine ja autasustamine
Hiirelõks Sailing Team koostöös Noblessneri Jahtklubi purjekooliga korraldab kahepäevase regati Tallinna lahel, toetamaks NYCSi noorsurfari Raul Mihkel Antoni sõitu järgmise aasta talisurfi MM-ile Wisconsinis.

13.–14. juuli: Tallinna Merepäevad 2018
Tallinna Merepäevad on Eesti suurim mere- ja perepidu. Kontserdid, laevasõidud, mereparaad ja palju muud!
Noblessneris toimub suur muusika- ja tegevuste programm, lisaks kohal on Eesti parimad tänavagurmee tegijad. Noblessneri ja Kakumäe sadama vahel liigub meretakso. Esinevad Disco Tallinn ja Superstaari finalist Sissi, Meisterjaan, Jääboiler, Mick Pedaja, HU? ja Kadri Voorand trio! Lisaks lasteala ja batuudid, seiklusmängud, tänavagurmee, kalakohvik ning palju muud huvitavat.

Lähemalt saab kõigest lugeda siit.

4. august: IRONMAN TALLINN
Tallinn on KMD IRONMAN Kopenhaageni järel teine pealinn Euroopas, kus korraldatakse IRONMAN triatlon. Tallinnasse on oodata ca 12 000 osalejat ja huvilist üle maailma.
Võistlus algab 3,8 km ujumisdistantsiga Lennusadama juures, ujujad läbivad kaks korda Noblessneri akvatooriumi. Sellele järgneb kahes ringist koosnev rattadistants 180,2 km. Jooksumaraton 42,2 km koosneb neljast ringist ja finiš on Vabaduse väljakul. Info täieneb!

 

Kohvikud & restoranid

Mitmes mõttes eriline restoran avatakse Noblessneris Põhjala pruulikojas 22. detsembril!

Aadress on Peetri 5, rohkem infot siin.

Restoran 180° By Matthias Diether on lummavate merevaadetega fine dining restoran ajaloolises Noblessneri sadamas. Avatud köök ja elegantne degustatsioonimenüü pakuvad toiduarmastajale lisaks maitseelamustele ka visuaalset naudingut.
Uuenduslikud kulinaarsed võtted toovad põnevalt esile nii kodumaise kui ka kaugelt toodud tooraine maitsesügavused. Rahvusvaheliste mõjutustega köögis on au sees ka klassikalised kombinatsioonid.

Restorani aadress on Staapli 4, rohkem infot nende kodulehel.

Vaata asukohta kaardil

Vernalia kohvik

Kohvik Vernalia pakub maitsvaid koduseid toite taskukohaste hindadega. Iga päev on menüüs erinevad supid, praed, salatid, pirukad ja magustoidud, mida saab ka kaasa osta. Vernalias on avar saal 48 istekohaga, hubane atmosfäär ja sõbralikud töötajad. Kohviku aadress on Tööstuse 48A.

Lahtiolekuajad:
E–R 09.00–17.00

+372 5553 9535
vernaliakohvik.ee

Vaata asukohta kaardil

Noblessneri valukoda – akustiline meistriteos

Valukoda on Noblessneri ajaloolistest allveelaevatehase tööstushoonetest kõige suurem. Õigupoolest asus värviliste metallide valukoda üksnes hoone tagumises väiksemas osas, suurt saali kasutati laevaehitustsehhina. Hoone valmis 1914. aastal.

Tänaseks on valukoda kahtlemata Noblessneri kõige tuntum ajalooline tööstushoone. Tänu omaaegsele arhitektuurile on siin ainulaadne akustika. Valukojas on esitatud Arvo Pärdi loomingut ning korraldatud suuri näitusi, filmivõtteid, pidulikke sündmusi, fotosessioone ja maailmatasemel kontsertetendusi.

2018. aasta sügisel algas Noblessneri valukoja renoveerimine, hoone avatakse külastajatele taas 2019. aasta oktoobris. Valukotta rajatakse suurejooneline kogupere-keskus, mis muuhulgas keskendub virtuaalreaalsusele. Keskuse eesmärk ei ole pelgalt meelelahutus, väga oluline on ka hariduslik pool. Hinnanguliselt hakkab keskust külastama 120 000 inimest aastas.
Kindlasti jääb alles ka kontsertide korraldamise võimalus: kõik eksponaadid on teisaldatavad ning renoveerimisel peetakse hoolikalt silmas, et hoone akustilised omadused säiliksid just sellistena nagu seni.
Lisaks virtuaalsele reaalsusele rajatakse valukotta ka käed-külge eksponaadid. Kavas on ka haridusprogrammid nii lastele kui ka täiskasvanutele.

Valukoja tagumisse ossa rajatakse backbox-tüüpi saal kultuuri- ja korporatiivsündmuste korraldamiseks.

EAS toetab keskuse loomist 2,4 miljoni euroga, toetust jagatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

EAS logod

Asukoht & ligipääs

Autoga pääseb otse Noblessneri sadamalinnakusse kas Tööstuse–Peetri või siis Kalaranna–Lennusadama–Allveelaeva tänava kaudu. Parkimisvõimalusi on mitmeid, neist üks kohe valukoja kõrval. Lisaks pääseb meie juurde mugavalt nii ühistranspordiga (buss nr 73), jalgsi kui ka jalgrattaga.

Bussijaamast 5 km

  • Autoga/Taksoga: 10—12 minutit
  • Ühistranspordiga: Sõida bussiga nr 73 Noblessneri peatuseni. Viaduktilt lаskuvad trepid Kalaranna tänava mõlemalt poolt otse Noblessnerisse.
Vaata asukohta kaardil

Lennujaamast 7 km

  • Autoga/Taksoga: 17 min
  • Ühistranspordiga: 42 min
Vaata asukohta kaardil